Podstawowy rachunek płatniczy

Podstawowy rachunek płatniczy

„Podstawowy rachunek płatniczy” przeznaczony jest dla konsumentów, którzy nie posiadają innego rachunku płatniczego w walucie polskiej, prowadzonego przez dostawcę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który umożliwia wykonywanie transakcji przewidzianych dla rachunku podstawowego.

Podstawowy rachunek płatniczy umożliwia wyłącznie:

  • dokonanie wpłat środków pieniężnych na rachunek,
  • dokonywanie wypłat gotówki z rachunku na terytorium któregokolwiek państwa członkowskiego (w bankomacie lub w placówce dostawcy lub przy użyciu terminala płatniczego – jeśli konsument wyrazi wolę zawarcia takiej umowy),
  • darmowego skorzystania z podstawowych usług bankowych m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku, 5 darmowych transakcji w miesiącu, 0 zł za wydanie i obsługę karty płatniczej, 5 darmowych wypłat z bankomatach.
  • wykonywanie na terytorium państw członkowskich transakcji płatniczych, w szczególności w urządzeniach akceptujących instrumenty płatnicze, placówce dostawcy lub za pośrednictwem środków elektronicznego dostępu do rachunku, a także bez fizycznego wykorzystania karty.

Podstawowy rachunek płatniczy prowadzony jest w zakresie krajowych transakcji płatniczych nieodpłatnie.

Jeśli nie masz obecnie żadnego konta i chcesz skorzystać z oferty podstawowego rachunku wystarczy złożyć wniosek w placówce Banku Spółdzielczego w Gnieźnie

Wniosek o otwarcie PRP

Dokument dotyczący opłat

ikona Bezpłatna infolinia

Zgubiełeś kartę? Chcesz ją aktywować? Zadzwoń!
61 647 28 46 (z zagranicy, opłaty wg taryfy operatora)

800 888 888
ikona Centrala

Bank Spółdzielczy w Gnieźnie
ul. Dąbrówki 19
62-200 Gniezno
ikona Centrala kontakt

Pon.-Pt.: 7:00-15:00
Tel. (61) 424 08 20
Fax (61) 424 08 10
bank@bs.gniezno.pl
Notowania giełdowe
Średni kurs walut